Oto, co oznacza rosnąca korelacja Bitcoina ze złotem.

Rynek Bitcoin w końcu wyłamał się z fazy konsolidacyjnej i przekroczył swój istotny opór na poziomie 10 tys. dolarów. Ponieważ największy na świecie krypto zawiśnie nieco ponad 11 tys. dolarów, zbliżył się on również do szlachetnego metalu monetarnego – złota.

Jakość złota często porównywano z Bitcoin, a cyfrowe aktywa nazywano złotem cyfrowym dla odzwierciedlenia pewnych cech.

Jedną z tych cech było to, że było bezpieczną przystanią, która nie wahała się z powodu globalnej działalności gospodarczej. Ostatnio złoto osiągnęło najwyższy poziom w ciągu ostatniego tygodnia, podczas gdy narracja o „bezpiecznej przystani“ Bitcoin’a była kwestionowana w związku z jego miesięczną konsolidacją. Ten gwałtowny wzrost na rynku BTC wzmocnił jego narrację „safe-haven“.

Podczas gdy rynek odnotowuje nominalne stopy procentowe w przewidywalnej przyszłości, a oczekiwania inflacyjne nadal są umiarkowane, ale z potencjałem do wzrostu, posiadanie nierentownych aktywów, takich jak złoto i Bitcoin jest coraz bardziej atrakcyjne, zauważył ostatni raport CoinMetrics. Istnieje rosnąca tendencja ludzi używających Bitcoin Era jako opcji kupna inflacji, ale koronaawirus i jego reakcje monetarne i fiskalne zwiększyły niepewność w przyszłej ścieżce polityki monetarnej, inflacji i wzrostu, które wszystkie wspierają ceny Bitcoinu. Obecnie korelacja pomiędzy złotem a Bitcoinem zbliża się do najwyższego w historii poziomu, który ostatnio odnotowano w marcu.

Zgodnie z wykresem, korelacja pomiędzy tymi dwoma aktywami oscylowała zwykle wokół zera, osiągając jednocześnie krótkie momenty wysokiej korelacji dodatniej i ujemnej. Obecnie korelacja była wysoce dodatnia i może być utrzymana, może to stanowić wskazówkę w zmianie reakcji Bitcoina na zmiany geopolityczne i makroekonomiczne.

Ponieważ największy krypto-marsz każdego dnia jest wyższy, a jego salda na giełdach spadają, kolejne tygodnie będą kluczowe dla oceny kierunku trendu cenowego Bitcoina.